Södra avdelningen

KAK-Södra arrangerar bilevenemang, som exempelvis Söderslätts Rallyt, och diverse studiebesök med mera. Vår motorsportavdelning arrangerar bland annat gokart tävlingar. Allt för att hjälpa medlemmarna att utveckla och fördjupa sitt bilintresse.

Kontakt

Ändrade öppettider på vårt kontor i KAK Södra

På grund av Corona viruset är vårt kontor här på Limhamn stängt fr.o m. den 19 mars .
Om Du behöver beställa  internationellt körkort så gör du det här via hemsidan, under rubriken Internationellt körkort. För eventuella frågor välkommen att kontakta vårt kontor i Stockholm:
Telefon : 08-678 00  55 eller med Mail till : info@kak.se

Hälsningar Bertil Liljeqvist
Kungliga Automobilklubben Södra avdelningen

Adress: Limhamnsgårdens allé 37, Limhamn. (OBS Kansliet ligger mittemot Krossverksgatan 5).

 

Styrelse

Jacob Laurin
Ordförande
jacob@laurin.nu
Tel 0704- 10 85 24

Cecilia Clementz
1:e vice ordförande
cecilia@designresor.se

Jacob Faxe
2:e vice ordförande
jacob.faxe@telia.com

Johan Sjövall
Ledamot och representant KAK  Motorsport
johan.sjovall@tele2.se

Jonas Bruzelius
Ledamot och ansvarig Sociala medier
jonas.bruzelius@ecolean.se

Magnus Öhrström
Ledamot
magnus.ohrstrom@ringknutstorp.com

 

Bertil Liljeqvist
Klubbmästare, Skattmästare löpande redovisning, kansliansvarig
bertil.liljeqvist@kak.se

Thyra von Essen
Sekreterare och Klubbmästarinna
ytte@telia.com

Hans Nordén
Ledamot och assisterande KAK Motorsport
hans.norden.halmstad@telia.com

Hélenè Ljungdahl
Adjungerad ledamot
helene@lowgrenljungdahl.se

Wilhelm Douglas
Ledamot utsedd av KAK:s styrelse
wilhelm.douglas@kak.se

 

 

Valberedning
Sten Wreter
Tommy Larsson

Revisorer
Sten Wreter
Tommy Larsson

Motorsportskommittén
Johan Sjövall
Hans Nordén

Klubbkommitté
Thyra von Essen
Bertil Liljeqvist

Kommitté FamiljeBandag
Cecilia Clementz

Ungdomsansvariga
Koordineras av Jacob Laurin och Cecilia Clementz

Logga in